Jesteś tutaj: Strona główna / Blog / Tanie zabawki i prezenty dla dzieci

Tanie zabawki i prezenty dla dzieci

Lista tanich zabawek dla dzieci

Jest w nas coś takiego, że staramy się na dzieciach nie oszczędzać. Niezależnie od sytuacji, czy to chodzi o ubranka, czy o zabawki właśnie, to w pierwszej kolejności szukamy takich, które sprawią największą radość dziecku. Oryginalne zabawki dla dzieci często kosztują krocie (chociaż to nie zasada, wystarczy poszukać), a te tanie ze względu na niski koszt wyprodukowania są zwykle słabej jakości, ale czy to oznacza, że każdy tani prezent nie może być fajny?

Inna sprawa, że co to znaczy, że jakaś zabawka jest tania? Dla jednego tani prezent to koszt 30 złotych, dla innego 100 zł, a dla jeszcze innego wydatek rzędu 300 złotych nie stanowi większego problemu. Niektórzy myśląc o zakupie prezentu dla dziecka, zakładają, że te 300 zł to minimum, a więc mniej niż w razie co będą mogli wydać i przy takim założeniu, dla nich ta zabawka za 300 zł będzie stosunkowo tanim wydatkiem.

Ten wpis byłby jednak średnio wartościowy, jeśli dotyczyłby zabawek kosztujących właśnie co najmniej kilkuset złotych, ponieważ jeśli zainteresował Cię tytuł tego wpisu, prawdopodobnie szukasz prezentów w pierwszym i najniższym przedziale cenowym.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Gdzie kupić tanie zabawki?
  • Co oznacza, że zabawki są bezpieczne?
  • Poznasz przykłady tanich zabawek dla dziewczynek oraz dla chłopców

Gdzie kupić tanie zabawki

Niezależnie od tego ile zamierzamy wydać na prezent dla dziecka, zawsze warto sprawdzić ceny zabawek w różnych sklepach internetowych. Idealnie sprawdzają się do tego porównywarki cenowe, takie jak skapiec.pl, czy ceneo.pl w których możemy łatwo i szybko sprawdzić w jakich sklepach poszczególne zabawki są najtańsze. Porównywarki posiadają tzw. filtry dzięki którym poza określeniem cen możemy zaznaczyć również, że szukamy tanich zabawek dla dziewczynek i osobno dla chłopców. Możemy już na tym etapie określić wiek dziecka, dla którego zabawka ma być przeznaczona no i oczywiście cenę produktu. Nie bez powodu, na naszej stronie widnieją odnośniki ofert właśnie z tych porównywarek cenowych. Tu już nie zawsze chodzi o to, że zabawka jest tańsza (bo np. jest gorszej jakości), ale jeśli możemy kupić np. puzzle dla dzieci za 30 zł i dokładnie te same za 50 zł, to jednak jest różnica dla portfela. Po co przepłacać? Dziecko dostanie ten sam prezent, tylko taniej, a za zaoszczędzone pieniądze możemy mu kupić inną zabawkę, albo wydać je na siebie :).

Szukając prezentów dla dziecka możesz też poszukać zabawek, które są nowe, ale np. z poprzedniego sezonu. Mogą okazać się nieco tańsze, a tak samo fajne.

Alternatywnie możesz poszukać na aukcjach zabawek używanych, lub w ogłoszeniach różnych serwisów ogłoszeniowych. Raczej nie polecamy zabawek używanych, bo zawsze jest to ryzyko, że zabawka pomimo zapewnień sprzedającego może być w gorszym stanie niż oczekiwaliśmy przed zakupem. Nie wyobrażamy sobie też zakupu zabawek używanych dla niemowlaków (nasze propozycje znajdziesz w artykule zabawki dla niemowlaka), które często wkładają sobie te zabawki do buzi. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.

Staraj się sprawdzać (a zwłaszcza jeśli kupujesz zabawki, co do których masz wątpliwości), czy zabawka spełnia polskie normy bezpieczeństwa (oznaczenie PN) oraz europejskie normy bezpieczeństwa (CE).

Tanie zabawki dla dziewczynek

Trefl: Gra z Myszką Miki GRA DISNEY MAGIC PEN FARMA MIKIEGO

Ok. Przyjmijmy, że szukamy taniej zabawki dla dziewczynek. Budżet jaki mamy na ten cel, to 30 zł. Co możemy za to kupić? Naprawdę wiele. Oczywiście nie każdy prezent będzie odpowiedni dla każdego dziecka. Wiek odgrywa tu znaczącą rolę, niemniej poniżej przedstawiamy kilka propozycji (ceny zabawek oraz oferta sklepów jest zmienna, więc może się okazać za jakiś czas, że poniższe ceny nie są już aktualne względem dnia w którym powstał ten artykuł):

Lp. Nazwa maskotki Producent Wiek Cena*
1 LEGO Friends 41335 Domek na drzewie Lego 6+ 99,99
2 DIGIBIRDS Ptaszek w ramce Legacy Silverlit 3+ 42,00
3 Mattel Mega Bloks, klocki Domek na drzewie Mattel 1+ 45,00
4 Myszka Minnie Flopsi 20 cm Tm Toys 3+ 34,00
5 FASHIONISTAS MODNE PRZYJACIÓŁKI Mattel 3+ 35,94
6 Steffi Evi na rowerze górskim Simba 3+ 15,39
7 My Little Pony Pinkie Pie i przyjęcie z tortem Hasbro 3+ 44,94
8 Cukiernia My Little Pony Hasbro 4+ 22,99
9 Disney Princess Collection Trefl 4+ 23,25
10 Kalambury Trefl 4+ 18,43
* Powyższe ceny zostały spisane w dniu powstania tego artykułu. Mogą nie być już aktualne.

Tanie zabawki dla chłopców

Klocki Lego dla chłopca: Samochód wyścigowy LEGO CITY SAMOCHÓD WYŚCIGOWY

Z podobnym budżetem poszukamy teraz prezentów dla chłopców. Ten sam budżet, te same zasady i podobnie jak w przypadku dziewczynek tu także mamy w czym wybierać. Od figurek, po pistolety, gry, maskotki i inne zabawki. Poniżej 10 propozycji, fajnych naszym zdaniem i tanich zabawek dla chłopców:

 

Lp. Nazwa maskotki Producent Wiek Cena*
1 LEGO City Hydroplan ratowniczy Lego 5+ 70,00
2 Monster Jam Terenówka z Napędem Mattel 3+ 26,36
3 Mad Slammer Mattel 6+ 39,99
4 4 W 1 - Auta Alexander 3+ 17,12
5 Tygrys Schleich 3+ 25,39
6 Pościg za terenówką Lego 5+ 23,00
7 Puzzle 2x12 el Policja i Straż Ravensburger 3+ 20,40
8 Samochód policyjny Lego 5+ 36,50
9 Quiz Cars Clementoni 4+ 28,52
10 Farma Dromader 6+ 38,13
* Powyższe ceny zostały spisane w dniu powstania tego artykułu. Mogą nie być już aktualne.

Podsumowanie

Powyższe listy zabawek, to oczywiście tylko nasze propozycje. Gdybyśmy chcieli wskazać wszystkie, nad którymi warto się zastanowić, ten artykuł nie miałby końca ;).

Zdajemy sobie sprawę, że na nasze dzieci najchętniej byśmy wydawali każde pieniądze bez ograniczeń, ale dobrze jest wiedzieć, że w trudnej sytuacji finansowej, nasze dziecko, czy dziecko naszych znajomych również może otrzymać od nas coś fajnego. Warto przeglądać oferty sklepów w porównywarkach cenowych również z tego powodu, że czasem możemy natrafić na zabawki w promocyjnych cenach. Pamiętajcie tylko, aby sprawdzić, czy zabawka jest z bezpiecznego tworzywa, o czym już dziś wspomnieliśmy.