Jesteś tutaj: Strona główna / Przytulanki / Jakie maskotki dla dzieci?

Jakie maskotki dla dzieci? Opinie 2019

Maskotki i przytulanki dla dzieci

Każde dziecko kocha maskotki. Teoretycznie dziewczynki bardziej, ale w praktyce jest z tym różnie. W kwestii wieku widać tu pewną regularność, że im dziecko starsze tym większe zainteresowanie przejawia w stosunku do innych, bardziej skomplikowanych zabawek, niemniej nie zawsze ta reguła potwierdza się w praktyce.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wybrać maskotkę dla dziecka?
  • Czym jest przytulanka z bijącym sercem
  • Czym są maskotki interaktywne?
  • Dlaczego pacynki są bardzo dobrym rozwiązaniem na wspólną zabawę z rodzicami?
  • Do czego służą zawieszki?

Sami znamy wiele osób, które trzymają ulubione maskotki ze swojego dzieciństwa po dziś dzień. Oczywiście ciężko, żeby osoba np. w wieku 25 lat bawiła się pluszakami tak jak to robiła w czasach swojego dzieciństwa, ale sentyment tu odgrywa dużą rolę. Jakoś tak się składa, że jeśli ktoś zachowuje sobie zabawki z dzieciństwa, to są to często właśnie pluszaki i maskotki.

Maskotki dla najmłodszych dzieci odgrywają niebagatelną rolę. Dzięki nim czują się bezpiecznie, a zabawka odgrywa tu rolę przyjaciela. Dzieci łatwiej dzięki nim zasypiają, a niektóre z nimi rozmawiają, traktując je jak członków rodziny. Podejrzewamy, że z tego właśnie bierze się ten sentyment do maskotek. Traktujemy je wyjątkowo.

Maskotki - ranking top 10

Poniżej lista 10 maskotek na które warto zwrócić uwagę. Są na niej popularne postacie z bajek (Kubuś Puchatek, Minionki), ale i zwykłe acz wdzięczne szczeniaczki :).

Pozycja Nazwa maskotki Producent Wiek
1 Maskotka Bing CDY40 Fisher Price 2+
2 Szczeniaczek Uczniaczek Fisher Price 3+
3 Beanie Boos Kiki - szary kotek Ty 0
4 Interaktywna Maskotka Minnie Clementoni 2+
5 Zabawka CHICCO Piesek CHICCO 1+
6 Szumiący miś dziewczynka ciemna z czujnikiem snu Szumisie ??
7 Atomówki Bajka pluszak 20 cm Spin Master 3+
8 Maskotka lew 45cm Incood ??
9 ANGRY BIRDS 2 rodzaje Epee 3+
10 Żaba z sercem 28 cm Beppe ??

Jaką wybrać maskotkę dla dziecka - nasza opinia

Wspominaliśmy, że dzieci z maskotkami czują się bezpieczniej (kiedy np. są same, przed zaśnięciem). Jeśli więc mówimy o bezpieczeństwie, zwróćmy uwagę, by pluszak był wysokiej jakości. Dobrze więc jeśli zabawka jest skonstruowana i wykonana tak, że dziecko nie ma szans, albo musiałoby się mocno natrudzić, aby oderwać jakąś jej część. Dzieci lubią wkładać sobie do budzi różne zabawki, więc dobrze by było gdyby nie miały szans np. oderwać oczka misiowi i go połknąć. Nasza opinia w tej kwestii dotyczy oczywiście głównie dzieci najmłodszych.

Utarło się, że kiedy chcemy kupić dziecku maskotkę to wybieramy najczęściej misia, ewentualnie pieska, czy kotka. Może to trochę utarte stereotypy, ale w dalszym ciągu się sprawdzają. Dzieci po prostu za nimi przepadają. To nie znaczy jednak, że jeśli znajdziemy jakąś fajną przytulankę w postaci osiołka, żyrafy, czy żółwia, to taka zabawka nie ma szans na to, by przypaść do gustu dziecku. Wszystko rozbija się przecież o to jak zabawka została wyprodukowana:

  • Czy zabawka jest miła i miękka w dotyku?
  • Czy zabawka jest po prostu ładna, “słodka” wręcz?
  • Czy zabawka ma pozytywny i radosny wygląd?

Bardzo popularne są maskotki z postaciami z bajek jak np. maskotki minionków. Świat gier komputerowych także doczekał się swoich reprezentantów na rynku maskotek, stąd możemy kupić naszemu dziecku maskotki angry birds z bardzo popularnej gry o takim samym tytule.

Jeśli pozwala nam na to przestrzeń i fundusze, możemy kupić dla naszego dziecka ogromnego miśka. Każde dziecko marzy o dużej maskotce. Minusem jest oczywiście ich cena i rozmiar, który dla dziecka jest sprawą bardzo fajną, o tyle dla rodzica już nie koniecznie, jeśli w pokoju dziecięcym jest mało miejsca.

Całe szczęście jest w czym wybierać :)

→ Pełna lista maskotek dla dzieci ←

Przytulanka z bijącym sercem

Beanie Boos - szary kotek Beanie Boos - szary kotek

Kiedy myślimy o maskotkach, to kojarzą nam się słowa takie jak “przytulanka”. Obowiązkowo więc, jeśli jest to zabawka w stylu np. misia, to dobrze by było żeby była miękka i miła w dotyku. Dla najmłodszych można znaleźć na rynku przytulanki z bijącym sercem. Są to zabawki wyglądające jak zwykłe przytulanki, z tym że emitują dźwięk bicia serca. Zwykle głośność jest regulowana, więc można ją ustawić na tyle nisko, aby dźwięk był tylko dodatkiem i nie przeszkadzał w zasypianiu. W internecie przeważają opinie, że takie rozwiązanie w postaci przytulanki z bijącym sercem się sprawdza i pomaga w sytuacjach kiedy dziecko ma problem z zasypianiem. Oczywiście dalecy jesteśmy od twierdzenia, że taka przytulanka rozwiązuje wszystkie problemy, niemniej warto znać taką opcję. Alternatywnie możemy kupić naszemu dziecku pluszaka z kołysankami jeśli ma problem z zasypianiem.

Maskotki interaktywne

Szczeniaczek - maskotka interaktywna Fisher Price Szczeniaczek Uczniaczek

Pisaliśmy już o pluszakach odgrywających kołysanki i jest to jeden z przykładów maskotki interaktywnej. Interakcja w maskotkach dotyczy zwykle sytuacji, kiedy dziecko naciska jakiś przycisk, a zabawka wydaje odpowiedni dźwięk. Pies szczeka, kot miauczy itd. Oczywiście cała interakcja nie musi polegać tylko na tym, aby zabawka wydała jeden dźwięk. Są bardziej interaktywne maskotki, które bawią i uczą. Przykładem jest tu zabawka firmy Fisher Price, która w zależności od poziomu trudności wydaje z siebie inne komunikaty:

Inny przykład maskotki interaktywnej to piesek reagujący dzięki czujnikom na czesanie (piesek wtedy mruczy) i zbliżanie kości (dźwięk chrupania). Dzięki takim funkcjom dziecko rozwija swoją zdolność reagowania na różne bodźce zmysłowe. Są to w pewnym stopniu zabawki edukacyjne, które wcześniej widzieliśmy w postaci np. puzzli dla dzieci, ale jak widać pluszaki też się do tego świetnie nadają.

Pacynki dla dzieci

Kubuś puchatek - pacynka na rękę KUBUŚ INTERAKTYWNY PACYNKA

Co to jest pacynka? To rodzaj lalki często wykonanej z filcu, którą nakłada się na rękę i za pomocą palców porusza, aby w oczach dziecka ją ożywić. Pacynki kojarzymy z małymi przedstawieniami teatralnymi dla dzieci, w których aktorzy za pomocą pacynek opowiadają dzieciom różne historie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby podobny teatrzyk zaprezentować dziecku w domu :). Możemy wówczas improwizować wymyślając historie, możemy też skorzystać z opowiadań, które będziemy czytać jednocześnie poruszając pacynkami.

Pacynki dla dzieci mogą być postaciami z bajek, np:

Jeśli Twoje dziecko lubi jakąś postać z bajki, spróbuj znaleźć dla niego bajkową, filcową pacynkę. W sklepach internetowych możesz znaleźć również do kupienia pacynki z głosem, tzn. emitujące różne dźwięki jak np. szczekanie jeśli pacynką jest postać pieska.

Zawieszki dla dzieci

Dla najmłodszych proponujemy zawieszki. Jeśli dziecko jest jeszcze za małe aby się bawić pluszakami, leży głównie w wózku lub w swoim łóżeczku, proponujemy maskotki w formie zawieszek. Taka zawieszka do wózka również może emitować dźwięki jak np. kołysanki co może być pomocne przy próbach usypiania dziecka.

→ Pełna lista zawieszek dla dzieci ←

Podsumowanie

Wcześniej czy później kupisz swojemu dziecku pluszaka, czy inną maskotkę. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, bądź pewien, że Twoje dziecko zacznie się tego domagać ;). Oferta porównywarek internetowych jest bogata w tego typu zabawki, a maskotki takich firm jak Fisher Price, Hasbro czy Axiom często są wymieniane wśród najpopularniejszych.