Jesteś tutaj: Strona główna / Klocki / Najlepsze klocki magnetyczne dla dzieci: Opinie 2019

Jakie klocki magnetyczne dla dzieci?

Klocki magnetyczne dla dzieci

Przeglądając ofertę różnych sklepów internetowych możemy natrafić na różnego rodzaju klocki dla dzieci. Od lat znane i cenione są klocki drewniane i plastikowe. Wielu ludzie nie ma pojęcia jednak o istnieniu klocków magnetycznych, a szkoda ponieważ klocki magnetyczne są bardzo ciekawą alternatywą do zabawy dla naszych dzieci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie klocki magnetyczne proponujemy?
  • Jakie są opinie na temat takich klocków?
  • Na co zwrócić uwagę kupując klocki magnetyczne?

Klocki magnetyczne wyjątkowo dobrze sprzyjają rozwijaniu wyobraźni u dziecka. Im większa ilość elementów w zestawie, tym większe pole do popisu. Dziecko uczy się budowania złożonych konstrukcji i nie jest skazane na zabawę na zasadzie “po sznurku do celu”. Łatwiej jest wykorzystać u niego zdolności jego wyobraźni, budować u niego jego kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

Większość klocków bazuje na schemacie patyk + kulka, czyli na dwóch rodzajach elementów, które za pomocą magnesu można łączyć na wiele sposobów budując różne figury. W wielu zestawach znajdziemy jednak elementy dodatkowe (np. elementy domu, jak okna). Możemy też znaleźć elementy ruchome, a budować budowle dwu lub trójwymiarowe.

Większość zestawów jest zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Pomimo tego, możemy znaleźć w sklepach zestawy przeznaczone tylko dla dziewczynek (inne zestawy kolorów, figur) jak i tylko dla chłopców.

Klocki magnetyczne - top 10

Pozycja Nazwa klocków Producent Wiek
1 GeoMag Pro-L 75 Elementów Geo-023 Geomag 8+
2 GeoMag Color 120 el. GEO-255 GeoMag 3+
3 GeoMag Panels 114 Elementów Geo-463 Geomag 6+
4 GeoMag Panels 83 Elementy Geo-462 Geomag 6+
5 Magformers 144 elementy Magformers 6+
6 Magformers Deluxe Smart Magformers 6+
7 PlastWood Supermag Maxi Classic PlastWood 3+
8 PlastWood Supermag Maxi One Color PlastWood 3+
9 Geomag Kids Color Girl GEO-053 Geomag 3+
Pełna lista klocków drewnianych

Opinie na temat klocków magnetycznych

Przeglądając informacje na stronach internetowych, a także forach możemy dowiedzieć się, że klocki magnetyczne stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Nie jest tak, że dziecko może bawić się tylko klockami drewnianymi, plastikowymi, magnetycznymi, czy innymi.

Warto urozmaicić im zabawę kupując im różnego rodzaju klocki. Każdy rodzic zna zalety takich klocków (nie ważne jakiego rodzaju). Klocki uczą i rozwijają, a jednocześnie powodują, że nasze dzieci potrafią się nimi bawić, odciążając trochę rodziców z opieki nad nimi. Oczywiście tu nie chodzi o to, żeby dać dziecku zabawkę i samemu wyjść na zakupy, czy włączyć telewizor i kompletnie przestać zwracać uwagę na dziecko. Niemniej tak to już jest, że klockami dzieci po prostu lubią się bawić.

Na co zwracać uwagę kupując klocki magnetyczne

W pierwszej kolejności klocki powinny być dopasowane do wieku dziecka. To chyba najczęściej słyszana opinia ludzi. Sklepy często informują o tym, że ich klocki są dla dzieci np. w wieku 1 roku (albo i młodszych). To nie znaczy, że każde klocki magnetyczne będą nadawać się dla dzieci w takim wieku. Dla tych najmłodszych nie jest wskazane kupowanie klocków bardzo małych. Kulki łączące mogą zostać wówczas połknięte. Dlatego też dla najmłodszych nadają się klocki duże, pokryte bezpiecznym dla dziecka tworzywem.

Jeśli nasze dziecko wyrosło już z etapu wkładania sobie do ust różnych przedmiotów i nie mamy obaw, że kulka zostanie połknięta możemy mu kupić klocki magnetyczne z mniejszymi elementami. Zwykle zdarza się wtedy, że taki zestaw ma więcej elementów, w związku z czym dziecko może mieć większe pole do popisu oraz więcej frajdy z zabawy, ponieważ może tymi klockami zbudować więcej (bardziej rozbudowanych) budowli.

Starsze dziecko nie będzie mieć też takiej frajdy z dużych klocków (jak najmłodsze dzieci), których w opakowaniu będzie stosunkowo mało, oraz będą bardziej prymitywne, przez co mniej będzie miało zabawy, mniej będzie mogło wybudować.

Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest jakość klocków. Tutaj bardzo istotnym czynnikiem jest siła z jaką elementy mogą zostać połączone za pomocą magnesu. Warto tu zainwestować z znane i cenione marki takie jak np. Geomag. Klocki firmy geomag produkowane są w szwajcarii, a więc dysponują wszelkimi certyfikatami bezpieczeństwa. Kupując klocki magnetyczne niewiadomego pochodzenia, czy tzw. podróby chińskie narażamy się na to, że elementy nie będą się mocno siebie trzymać, co niestety utrudni zabawę, ponieważ im figura/budolna będzie większa i bardziej złożona, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że któryś element nie wytrzyma i wszystko się rozsypie. Pozwólmy więc dzieciom bawić się, a nie budować w sobie frustracje już od małego.

Klocki magnetyczne Geomag

O klockach tej szwajcarskiej firmy już wspominaliśmy. Są one bardzo trwałe i są bardzo dobrej jakości. Do tego co ważne są wykonane z bezpiecznych materiałów. Są one zwykle nieco droższe od konkurencyjnych, niemniej opinie są w dużej mierze pozytywne względem jakości do ceny, a dziecko może mieć z nich użytek przez długi czas. Alternatywą mogą być klocki takich firm jak Magformers, czy Plastwood.

Ceny klocków magnetycznych

Ceny klocków są dość zróżnicowane i są uzależnione od marki, ilości elementów, jakości wykonania. Ceny wahają się zwykle od kilkudziesięciu złotych do nawet tysiąca. Proponowane przez nas wcześniej klocki firmy Geomag w najpopularniejszych porównywarkach cenowych kosztują między 25 zł a 300 zł.

Pełna lista klocków drewnianych